Řekli o Slunovratu

hora hořejš slunovrat

Dlouho jsem neměl tak hluboký, takřka stresový emocionální zážitek, jako z tohoto představení. Zážitek, který pociťuji jako jeden z nejsilnějších, které jsem v poslední době prožil. Krásná hudba, krásné, nadšené a úžasně sehrané děti ve spolupráci se Spirituál kvintetem, na mě působily dojmem takřka nábožné blízkosti. Odnáším si odtud obrovsky silný prožitek. Děkuji za tento večer. Byl pro mne úžasně lidsky silný.

Když jsem seděl v hledišti a ovládal – respektive neovládal – své emoce, tak mě napadlo, jak v našem sofistikovaném, luxusním a rychlém světě ztrácím pocit blízkosti. Právě zde jsem však zažil neuvěřitelnou blízkost! Klaním se za to, co si v sobě odnáším. Děkuji za pozvání, velmi si toho vážím.
Mám velkou radost, že děti poslouchají mé písně a něco si z nich vezmou…, dokonce se naučily na ně tančit! Netušil jsem, co mě čeká – když jsem přijel do Hradce Králové a viděl krásný, zcela vyprodaný sál a zažil úžasnou atmosféru v sále, byl to skvělý pocit. Děkuji!
hrůza michal slunovrat
pavlica jiří slunovrat

Ptáte se mě, jak jsem prožíval dnešní představení… Když jsme zpívali v úvodu píseň o dobré vůli „Buď vítán každý, kdo v dobré vůli přicházíš,“ tak jsem si uvědomil, že dnes jsem o tom byl přesvědčen tak, jako nikdy předtím. Všichni tady jsme dnes mezi sebou našli díky Slunovratu dobrou vůli… Pro nás ve skupině to byl tak mimořádný a silný zážitek, že když jsem chtěl v závěru koncertu říci pár slov na rozloučenou, uvědomil jsem si, že nemohu. Slova jsou naprosto nedostatečná a nemohu jimi vyjádřit všechnu tu krásu, kterou jsem díky těmto mimořádným dětem mohl prožít!

Dovolte mi, abych připomenul slova apoštola Pavla z listu Korintským: „Člověče, i kdybys všechno měl, jen lásku ne, nic nejsi!“ Celý dnešní večer byl jednou velkou oslavou lásky… Děkuji, že jsem zde mohl být s vámi. Velký potlesk pro vás všechny!
Mohu říct, že to byl obrovský zážitek. A nedokážu definovat, v čem.  Pakliže dodá hudba radost a sílu, potom je dobře, že existuje…
kukal ondřej slunovrat
ulrychová hana slunovrat
Bylo to něco, co jsme zažili poprvé v životě… Velice pozitivní a silný zážitek. V takovém sále, jako je sál královéhradecké Filharmonie, můžeme mluvit jen v superlativech. Tyto děti člověka inspirují a nabíjí. Děkujeme za úžasné představení!
ulrych petr slunovrat
štruncová kateřina slunovrat
Děkuji za mimořádný a krásný zážitek! Obdivuji děti ze Slunovratu, jak se pohybují po jevišti… Krásné a silné!

Když jsme dostali nabídku na spoluúčinkování s divadelním souborem Slunovrat v pásmu "Město, které mám tak rád", neváhali jsme ani vteřinu a dlouho dopředu jsme se těšili. Ta krása, která se odehrávala na pódiu před námi, to předčilo všechna naše očekávání. Scénické ztvárnění našich písniček bylo velkolepé a museli jsme se hodně soustředit, abychom přitom sami nezapomněli hrát a zpívat. Ten krásný pocit už v nás zůstane napořád.

Přejeme Slunovratu, aby stále vracel sluníčko do našich duší a srdcí.

Moc děkuji za nevšední zážitek s Vaším souborem.

filip jan slunovrat
tichota jiří slunovrat

Stále jsem plný dojmů… Netušili jsme, co se během našeho hraní a zpívání bude dít na scéně, tak jsme vystoupení Slunovratu pozorovali se stejně zatajeným dechem, jako diváci. Byl to pro nás krásný zážitek a my musíme vzdát poctu všem lidem, kteří se takovéto činnosti věnují i těm, kdo tuto činnost podporují. Jsme velmi poctěni tím, že jsme mohli být přímo v centru tohoto dění. Děkujeme!

mach štěpán slunovrat
 
Spolupracovat se Slunovratem byla pro mne úžasná zkušenost potkat nové známé, seznámit se s jejich cestou, obdivovat jejich zápal pro věc a vůli svůj záměr dotáhnout do konce. Díky za krásné chvíle strávené pospolu, díky za emocionální zážitek na scéně. Ať se vám i nadále daří! Nenechte se otrávit lidmi, kteří mají svou představu o umění. Buďte zdrávi!

Dnes jsem byl svědkem velmi nevšedního večera. Vytvořili jste úžasnou a ojedinělou atmosféru! Chci poděkovat všem hercům a také městu Hradec Králové, královéhradeckému kraji a Filharmonii Hradec Králové za to, že nám pomohli vytvořit podmínky, zázemí a umožňují realizovat naše účinkování. Poděkování patří i rodičům našich herců, kteří je v jejich činnosti podporují a tím umožňují nám všem zažít nádherné chvíle.

Oběma významným souborům – Hradišťanu i Slunovratu se v takovém prostředí muselo nádherně pracovat a mohu vám říct, že vám to na jevišti vedle sebe moc slušelo! Tak doufám, že třeba ještě někdy… Děkuji za krásný zážitek.
svoboda pavel slunovrat

Obdivuji všechny, kteří tato představení dělají, obdivuji tuto práci s dětmi! Včera jsem byl na představení Jaroslava Duška Čtyři dohody. Jsou to čtyři základní postuláty indiánského kmene a on tam hovořil o tom, že se některé děti zdají některým lidem nenormální. Zdá se jim to proto, že tyto děti nelze ochočit tak, jak bychom chtěli. A protože nejdou ochočit, právě proto představují naši komorní duši, naše nitro… Právě proto se od nich musíme učit. Musíme se na ně více dívat a porozumět jim. Myslím, že nám to všechno dnešní večer ukázaly. Děkuji všem.

fink zdeněk slunovrat
derner václav slunovrat

Bezesporu úžasný zážitek být přítomen chvíli, když se setkávají děti a dospělí na jevišti a vnímat dva různé světy, které se sobě přibližují. Hudba je velmi silné médium. Má moc těšit a tyto světy spojovat. Pro nás všechny ve Filharmonii Hradec Králové je to veliké obohacení a jsme moc rádi, že jsme mohli a i nadále můžeme být přitom. Mám radost, že činnost divadelního souboru Slunovrat nezůstává bez povšimnutí veřejnosti, jak o tom svědčí nedávné převzetí prestižní ceny města Hradec Králové. Jeho umění ukazuje hlubší a další rozměry – jakoby přecházelo až do roviny filozofické…

Moc děkujeme!
Jsem pravidelným návštěvníkem Slunovratu a jsem nesmírně rád, že mohu být přítomen jejich vystoupení. Díky němu se mohu povznést k úplně jiným hodnotám a utéct na chvíli od každodenního kolotoče obrovských starostí, které mám jako náměstek primátora. Sleduji krásné pohyby dětí a mladých lidí, vnímám krásnou hudbu a nesmírně obohacující je především pohled do očí těchto umělců. Děkuji!
vedlich jan slunovrat
weisser andreas sebastian slunovrat
Měl jsem v sále jako dirigent nejhorší místo, celé dění na jevišti je za mnou, ale přesto jsem vnímal úžasnou atmosféru v sále. Cítil jsem napětí, v jakém diváci koncentrovaně poslouchali a jak vše prožívali. Byl to velmi působivý zážitek a pro nás všechny – orchestr, sbor Smetana a Jitro – velká radost, že jsme mohli být u toho. Děkujeme!

Pocity byly úžasné, protože je vynikající pocit zpívat v zatmělém sále… Lidé vnímají každý váš tón, nezajímá je, jak vypadáte, ani se nesnaží zjistit, kdo zpívá – snaží se pouze absorbovat tu neuvěřitelnou atmosféru, která na jevišti vznikla. Dnešním koncertem jsem skutečně unešený! Děkuji za to, že jsem zde mohl být a účinkovat vedle Slunovratu!

ptáček martin slunovrat
jakubská marcela slunovrat
Měla jsem štěstí, že jsem mohla být u všech produkcí od samého počátku, co zde – ve Filharmonii Hradec Králové – Slunovrat vystupuje. Vystoupení vnímám vždy jako nesmírně silný emocionální zážitek. Byli bychom moc rádi, kdyby naše spolupráce pokračovala. A mám velikou radost, že Slunovrat obdržel cenu města, protože si ji skutečně zasloužil!
Je to pro mne již několikátý koncert se Slunovratem. Ten dnešní byl nejnáročnější, protože Slunovrat zvolil velice náročný repertoár – Ravelovu suitu a Bolero. Bylo to pro nás obtížné, ale krásný efekt, který zde společně prožijeme, je zcela nenahraditelný. Děkujeme, byla to pro nás všechny velká radost!
lichý petr slunovrat
maclová aneta slunovrat
Jsem nadšená! Myslím, že pro nás, diváky, bylo velmi těžké udržet emoce a přitom v sobě zpracovávat hloubku toho všeho, co se odehrávalo na jevišti… Jsem šťastná, že jsem tu s vámi. Děkuji.
Neuvěřitelně lidský zážitek. Byla jsem ráda, že představení předcházela zkouška, jinak bych nebyla schopná zpívat… tak silné jsem cítila dojetí. Úžasný prožitek s neopakovatelnou dimenzí. Pro mne nejkrásnější vánoční dárek. Děkuji.
jelínková martina slunovrat
kunst ivo slunovrat
Některé z členů Slunovratu znám ze své ordinace. Byl jsem hrozně nervózní, jak to celé dopadne, ale nakonec jsem byl nadšený, protože organizátoři této akce ani netuší, co dokázali… Vždyť tyto děti předvedli na jevišti něco, co jde proti všemu, co se o nich kdy napsalo v odborných učebnicích! Byl bych rád, aby tato představení shlédli i odborní koryfejové, kteří píšou o tom, co je autismus a handicap. Vidíme zde obrovské schopnosti těchto dětí při analogové komunikaci a to je fascinující. Fantastický a neuvěřitelný výkon!
Jsem hluboce zasažena výpovědí, která na mne z tohoto jeviště dýchla a znovu a znovu opakovaně působí… Setkávám se zde s neuvěřitelným člověčenstvem a lidskou čistotou. Cítím obrovskou radost a vděčnost! Děkuji.
portyková jana slunovrat

Bylo to něco výjimečného… Koncert se Slunovratem jsme dlouho připravovali, a vše se naštěstí podařilo zrealizovat. Ti, kteří se starali o přípravu koncertu, byli houževnatí a velmi usilovali o naši vzájemnou spolupráci. Nikdo z nás ale netušil, co dnes večer prožijeme. Pro nás všechny to byl obrovsky silný zážitek, který byl ještě umocněn tím, že jsme se včera vrátili po delší době ze zahraničí a teprve nyní se vracíme domů. Děkujeme!

burda david slunovrat